Billedkunst fordypning - Program for skoleåret 2013 / 2014

Hovedfokus dette skoleåret er arbeidet med to ulike scenografier. Den største gruppen av elever, 14-18 år, samarbeider med Talentprogram teater om oppsetning av stykket «Lilleskogen» av Jesper Halle på Den Nasjonale Scene (Lillescene). De yngste elevene jobber med sceniske installasjoner for «De unges festspillforestilling» i Per Gynt salen.

Lørd. 7. sept.

Informasjonsmøte for elever og foresatte.
Manus og tema for forestillingen på DNS blir presentert.
Visning av bilder fra Osloturen, oppsummering av det vi har jobbet med så langt, valg av foreldrekontakter m.m.

Lærere: Linda Øgaard og scenograf Silje Sandodden Kise

Gjennomgang av sommerleksen.
Tegneundervisning.
Lærere: Birgit Brûhl og Linda Øgaard


Teaterbesøk sammen med elevene fra Talentprogram teater, forestillingen «Meet me» på DNS.
Lærere: Espen Johansen og Sissel Ruste (teater)


Sønd. 8.sept

Tegneundervisning.
Lærere: Birgit Brûhl og Bodil Magnus


Lørd. 28. sept
. (De eldste elevene)
Manusgjennomgang
sammen med elevene fra teater.
Lærere: Silje, Sissel, Linda og Birgit Eide


19. og 20. okt.
Scenografi.
Ideutvikling /arbeid med modeller
Omvisninger på DNS og i Per Gynt salen

Lærere: Silje Sandodden Kise, Birgit Eide og Linda Øgaard

9. og 10. nov.
Scenografi.

Ferdiggjøring av modeller.

7. og 8. des.
Arbeid med scenografien i full størrelse
.
De eldste presenterer sin modell for teater.
Lærere: Birgit Eide, Linda Øgaard og Silje Sandodden Kise

18. og 19. jan.
Arbeid med scenografien i full størrelse.

Lærere: Birgit Eide, Linda Øgaard og Silje Sandodden Kise + lysdesigner


1.og 2. febr.
Arbeid med scenografien i full størrelse. Ferdigstilling
.
Lærere: Birgit Eide, Linda Øgaard og Silje Sandodden Kise

Lysdesign med Arne Kambestad (lysdesigner DNS)
Filmopptak, bearbeiding av kostymer - enkeltelever fra Billedkunst fordypning og Talentprogram teater med Tom Erik Brudvik, Sissel og Silje



DNS- PERIODEN 6.-15. mars (De eldste elevene)
Lærere/ansvarlige: Birgit Eide, Silje Sandodden Kise og Linda Øgaard, Lysansvarlig: Arne Kambestad
Regi: Sissel Ruste


6. - 8. mars
Rigging og utprøving av scenografi på DNS


10.-13. mars:
Prøver på «Lilleskogen» på DNS
Tilpasning av scenografien.
Mindre grupper av elever deltar hver sine dager.
To elever jobber med lysdesign og kjøring av lys.


13.mars.: PREMIERE

13.-15. mars: To av våre elever kjører lyset under forestillingene.

15 mars: Nedrigg


22.-23. mars
(De yngste elevene + noen til)
Grafikk – silketrykk.
Sted: Trykkeriet, www.trykkerietbergen.no
Lærer: Anna Bjørkman


Lørd.5.april
Tegning (de eldste)
Lærere: Anne Wille og Linda Øgaard
Ferdiggjøring av scenografi (de yngste)
Lærere: Alf Bugge Gjerstad og Linda Øgaard

3. - 4.mai:
Tur til Strandebarm
Arbeid med Landart og bilder i blandet teknikk. Stikkord ornamentikk med brudd.
Lærere: Ida Helland-Hansen og Linda Øgaard


27.- 28. mai (De yngste)
Scenografi for «De unges festspillforestilling»
Rigging, prøver og FORESTILLING samt nedrigg i Per Gynt Salen
.